boatshowpoland

Najlepsze motorówki na świecie

Większość z ponad 100 prezentowanych podczas Boatshow konstrukcji pływających będą stanowiły łodzie motorowe. Szeroką ofertę pokażą między innymi dystrybutorzy popularnych na wszystkich kontynentach marek: Bayliner, Cobalt, Seay Ray, Jeanneau, Monterey, Rinker, Quicksilver. Nowością 2017 będzie Bayliner VR5CU, którego niedawno testowano podczas Cannes Yachting Festival, a w trakcie Miami International Boat Show otrzymał nagrodę za innowacyjność. Z kolei pokazywany podczas Boatshow Bayliner VR6 zdobył nominację i ma szansę otrzymać wyróżnienie w prestiżowym konkursie Best of Boats Award 2016. Motorowodniaków powinna szczególnie zainteresować także rodzina jachtów ze stoczni Numo, której styl nawiązuje do lat 60. Dolce Vita we w Włoszech. Propozycje na kolejny sezon pokażą również polskie stocznie: Atlantic Marine, Olympia Yachts i Janmor. Część z wystawców Boatshow będą stanowić producenci jednostek przeznaczonych do rekreacji, wędkarstwa i różnych sportów wodnych (np. wakeboarding, parasailing).

Jacht dla każdego

Odwiedzający Boatshow dowiedzą się jak zdobyć pieniądze na wymarzony jacht i co zrobić po zakupie, aby prawidłowo o niego zadbać. Jak dobrać silnik do jachtu, w jaki sposób go wyposażyć i jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie. To tylko niektóre z pytań na jakie podczas imprezy odpowiedzą znani konstruktorzy, szkutnicy i dystrybutorzy osprzętu.

Samotnie dookoła świata

Gośćmi Boatshow będą znani żeglarze, podróżnicy oraz ludzie sportów wodnych. Wśród nich znajdzie się między innym Szymon Kuczyński, który niedawno wrócił do Polski po samotnym rejsie dookoła świata na niespełna 7 metrowym jachcie. Zaplanowano także spotkania z ekspertami poświęcone najciekawszym trasom żeglarskim w Europie i na świecie, wykłady dotyczące odszkodowań za kolizje i wypadki na wodzie oraz warsztaty z nawigacji. Podczas targów odbędą się: uroczyste Zakończenie I Morskich Mistrzostw Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych ORC Baltic Polonez Cup Race 2016 oraz spotkanie uczestników Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

Wodne szaleństwo

Nowe rozwiązania sprzętowe i propozycje producentów będą mogli poznać pasjonaci nurkowania, windsurfingu i kitesurfingu. Swoją ofertę przedstawią ośrodki szkoleniowe, hotele, kurorty oraz żeglarskie stowarzyszenia i kluby.

Godziny otwarcia targów:

Piątek - 11 listopada // 10.00-18.00
Sobota - 12 listopada // 10.00-18.00
Niedziela - 13 listopada // 10.00-16.00

HALA EXPO-ŁÓDŹ
al. Politechniki 4

Imponujące jachty żaglowe

Podczas Boatshow halę targową wypełnią także jachty żaglowe. Zarówno nadające się do pełnomorskich podróży jak i do turystyki na wodach śródlądowych. Premierowo pokazana zostanie nowa wersja jachtu Vector 10, który z powodzeniem brał udział w Mistrzostwa Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych. Nowościami przygotowanymi specjalnie na targi będą mniejsze jednostki: Vector 6, Hornet 29 z nową wersją pokładu oraz owiany jeszcze tajemnicą jacht ze stoczni Sobusiak Yacht. Żeglarze zobaczą także popularne serie jachtów: Antilla, Phobos, Maxus, Solina, Haber oraz Nexo. W ofercie targowej znajdą się jachty regatowe oraz katamarany.

Czartery i szkolenia

Dużą cześć targowej powierzchni zajmą stoiska firm czarterowych, szkoleniowych i turystycznych. Wśród najciekawszych propozycji znajdą się rejsy luksusowymi jachtami w najodleglejszych zakątkach świata, eksplorowanie mało popularnych akwenów w kraju oraz szkoła pod żaglami na Fryderyku Chopinie, czyli drugim co do wielkości żaglowcu w Polsce.

Świat wioseł

W najbliższy weekend w Łodzi spotkają się nie tylko żeglarze i motorowodniacy. Podczas Boatshow obecni będą także wioślarze. W ofercie producentów i dystrybutorów znajdą się między innymi: kanu, kajaki do rekreacji oraz kajaki sportowe i wędkarskie. Nowością na sezon 2017 będzie rodzinny kajak polskiej produkcji Roteko Fiesta. Odwiedzający targi będą mogli również poznać ofertę akcesoriów, środków bezpieczeństwa oraz wózków i przyczep. Boatshow będzie okazją do zaplanowania kolejnych spływów i wypraw na Mazurach, Pojezierzu Krajeńskim oraz w województwie zachodniopomorskim.