BROWAR W GRODZISKU WLKP

www.browarwgrodzisku.pl

Grodzisk Wielkopolski to szczególne miejsce na mapie światowego piwowarstwa, to miejsce narodzin stylu piwa – piwa grodziskiego, wyjątkowego piwa na skalę światową. Grodzisk Wielkopolski zwany stolicą polskiego piwowarstwa, w okresie świetności był miastem z dziesięcioma funkcjonującymi browarami.

Browar przy ul. Poznańskiej powstały w 1880 roku, stał się „spadkobiercą” wielowiekowej piwowarskiej tradycji Grodziska Wielkopolskiego. Po ponad wieku burzliwej historii, której był świadkiem, w 1993 roku z tego ostatniego funkcjonującego browaru została sprzedana ostatnia butelka legendarnego piwa grodziskiego.

Przez lata browar stał opuszczony i popadał w ruinę. Wydawałoby się, że czasy jego świetności minęły bezpowrotnie.

Jednak po ponad 20 latach browar przy ul. Poznańskiej zyskał nowych właścicieli – pasjonatów piwa i doświadczonych przedsiębiorców z inicjatywą reaktywacji legendy u jej źródła.

Mamy nadzieję, że wysiłek włożony w odbudowę Browaru w Grodzisku Wielkopolskim przy ul. Poznańskiej i przywrócenie smaku tego legendarnego piwa zostanie doceniony przez miłośników stylu oraz tych, którzy nie mieli jeszcze okazji spróbować oryginalnego Piwa z Grodziska.