Intebrud2017

Ekologiczne ogrzewanie

Interbud to także szeroka prezentacja systemów grzewczych spełniających najwyższe normy. Wystawcy zaprezentują między innymi takie rozwiązania jak ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, kotły gazowe oraz systemy ogrzewania nadmuchowego - skutecznie zastępujące grzejniki. O oszczędzaniu energii mowa będzie także w stoiskach producentów drewnianych materiałów budowlanych, ekologicznych cegieł i domów pasywnych, w których zapotrzebowanie na energię jest ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnych budynkach.

Systemy sterowania ogrzewaniem

W ramach prezentacji inteligentych systemów zarządzania domem pokazane zostaną zdalne systemy regulacji ogrzewania z możliwością ustawiania temperatury dla każdego pomieszczenia w wybranych porach dnia. Systemy można instalować zarówno w nowych budynkach, jak również adaptować je w budynkach już istniejących.

Materiały budowlane

Wpływ na oszczędne ogrzewania domu mają także wykorzystane materiały budowlane. Wystawcy Interbudu będą proponować ekologiczne cegły oraz technologie pasywne, z wykorzystaniem których między innymi powstał pałac króla Maroko.

Kominki hybrydowe

Odwiedzający targi Intebrud będą mieli okazję poznać szeroką ofertę producentów kominków. Wśród nich będą między innymi produkty firmy Iwona Pellets z Aleksandrowa Łódzkiego, która jest jednym z największych w Europie producentów kominków hybrydowych. Drewno i pellet są w nich rozpalane automatycznie, a ich czyszczenie następuje tylko raz w miesiącu.

Designerskie kotły

Innowacyjne, ekologiczne i automatyczne - to tylko niektóre z określeń, jakimi można opisać pokazywane na targach instalacje grzewcze. Są to urządzenia w piątek klasie emisji spali, co pozwala uzyskać na nie dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W śród nich będzie wodno-gazowy kocioł grzewczy, wyglądem przypominający nowocześnie zaprojektowany mebel z tytanowego szkła.

Nasi partnerzy