Wybrane jachty prezentowane podczas Boatshow 2017

Boatshow 2017 to w głównej mierze wystawa ponad 100 konstrukcji pływających obejmująca luksusowe łodzie motorowe, pełnomorskie jachty żaglowe, housboat’y oraz jachty do turystyki śródlądowej. Odwiedzający targi będą mogli zobaczyć jachty z największych stoczni na świecie oraz modele produkowane od lat w naszym kraju.

– Targi to zawsze odzwierciedlenie trendów w całej branży i dlatego w tym roku spodziewamy się wielu housboat’ów i jachtów spacerowych. Będą to między innymi premierowe Stilo 30 oraz jeszcze nigdzie nie pokazywany tramwaj wodny ze stoczni Argo Yacht. Cieszymy się, że podczas Boatshow obecne będą także stocznie Delphia Yachts i Balt Yacht – mówi Grzegorz Wiśniewski.

Organizatorzy targów zapowiadają, że w stoiska znajdzie się oferta łodzi dla wędkujących oraz uprawiających różnego rodzaju sporty wodne. Wśród propozycji dla żeglarzy będą prezentacje niemal wszystkich polskich jachtów, które projektowane są z myślą o żegludze śródlądowej i przybrzeżnej. Wśród żeglarskich premier na sezon 2018 znajdą się dwa nowe jachty VIKO (Viko S21 GT oraz Viko S26).

Viko S26 – jacht żaglowy dla miłośników regat oraz rodzinnego pływania ze sportowym akcentem. Jest najnowszych modelem ze sportowej linii S.
Producent: Viko Yachts, stoisko nr 62

Viko S21 GT – nowa wersja znanej od dwóch lat żaglówki z obszernym kokpitem i opcjonalną kabiną sanitarną. Szeroki wachlarz opcji balastu – wersja mieczowa, szybrowa i kil stały pozwala dostosować jacht do preferowanego stylu żeglowania.
Producent: Viko Yachts, stoisko nr 62

Antila 24.4 – premierowa konstrukcja, która ma zastąpić wcześniejszy model Antila 24, jacht został nominowany do nagrody Land Rover Jacht Roku 2018 w Polsce.
Producent: Antila Yachts, stoisko nr 41

Adventure 820 – prototypowa konstrukcja tramwaju wodnego nawiązująca swoim wyglądem do popularnych housboatów.
Producent: Argo Yacht, stoisko nr 26

Stillo 30
– premierowy jacht spacerowy typu housboat, który powstał przy współpracy dwóch firm specjalizujących się w budowie, czarterach i sprzedaży jachtów: polskiej firmy ARKA Yacht i niemieckiej IMPOL Yacht & Bootsimporte.
Producent: Stillo Yacht, stoisko nr 31

Nexus 870 Revo – nowość sezonu 2017, jacht motorowy charakteryzuje się szerokimi półpokładami, obszernym kokpitem oraz łatwo dostępnymi platformami kąpielowymi.
Producent: Northman Shipyard, stoisko nr 56

Eagle ONE – luksusowy, drewniany jacht motorowy, inspirowany klasycznymi projektami uznanych na świecie marek. Wykończony jest najwyższej jakości egzotycznym drewnem typu Bubinga – drewno z serca Afryki oraz drewnem mahoniowym Framire i Sapelli. Każda część jachtu została wykonana ręcznie.
Producent: White Eagle, stoisko nr 19

Emzi 767 Classic – rekreacyjna łódź motorowa z ukrytymi walorami sportowymi z nowej polskiej stoczni. Prace nad jachtem trwały kilka lat, czego dowodzi jakoś jego wykonania.
Producent: Emzi Boats, stoisko nr 28

Balt 818 Tytan – pierwszy pół-ślizgowy houseboat w Polsce
Producent: Balt – Yacht, stoisko nr 48

Mini 230 – najmniejszy jacht regatowy na świecie opracowany przez polskiego konstruktora. Twórca tego niespełna dwuipółmetrowego jachtu planuje rejs przez Bałtyk na Bornholm.
Producent: Pragmatical Solution, stoisko nr 64

Gokart 3 Bros – wodny gokart stworzony z myślą o osobach, które nie mają uprawnień i chcą pobawić się na wodzie. Bolid ma 9.9 konny silnik, który rozpędza jednostkę do ponad 30km/h.
Producent: IMT Vehicle, stoisko nr 9

Patronat i współpraca