XVII Targi Boatshow za nami.

W dniach 20-22 listopada 2015 roku w Łodzi odbyła się siedemnasta edycja Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow.

Imponująco prezentowała się wystawa jachtów żaglowych i motorowych skierowana do wszystkich nawet najbardziej wymagających klientów. Dealerzy i producenci zaprezentowali 126 jednostek pływających w tym 14 premier krajowych i światowych. Jachty żaglowe z rozwiniętymi żaglami prezentowały się widowiskowo.

W dwóch halach wystawienniczych podziwiać można było jachty żaglowe i motorowe, łodzie wędkarskie, kajaki, pontony, houseboat’y oraz pływający dom. Nie zabrakło akcesoriów żeglarskich i motorowodnych, wyposażenia, silników, elektroniki i nawigacji, ożaglowania, środków bezpieczeństwa, odzieży turystycznej i sportowej. Wystawcy przygotowali specjalne oferty cenowe, zarówno na łodzie jak i na wyposażenie i akcesoria.

Bogatą ofertę na najbliższy sezon przedstawiły firmy czarterowe oferując rejsy w najdalsze regiony świata.

W targach udział wzięło 203 wystawców z takich krajów jak: Belgia, Chorwacja, Grecja, Norwegia, Niemcy, Polska, Szwecja i Ukraina.
Żeglarze i motorowodniacy poznali ofertę największych polskich stoczni oraz przedstawicieli światowych marek: Galeon, Delphia Yachts, Balt–Yacht, Power Boats, A.M.S. Boats, Multi Yachts, Alpha Yachts, Olimpia Yacht, KB Yachts, Dedimarine, Eskapader, Skyboat, Mastercraft, Prestige Boats, Pegazus Boats, Marinero, Numo, Centrum Sportów Wodnych Bombram, Haber Yachts, Northman, Antila Yachts, Janmor, Sedna Yachts, Sobusiak Yacht Yard, Solina Yacht, Bora, Wiwa, Mariner,Hornet Yachts.

Z opinii wystawców i zwiedzających wynika że targi miały charakter hndlowy. Podpisano wiele umów kupna-sprzedaży oraz nawiązano szereg kontaktów biznesowych. Odwiedzającymi byli żeglarze, miłośnicy turystyki wodnej oraz przedstawiciele biznesu z całej Europy. Odwiedziło nas 8.624 gości.

Nagrody i wyróżnienia Targów Boatshow 2015 r.

Po raz czwarty przyznana została Nagroda Publiczności w plebiscycie „Jacht Targów Boatshow 2015”. Nagrodę otrzymała firma: Centrum Sportów Wodnych Bombram za jacht motorowy Uttern D62.

Oceny jachtów prezentowanych na targach dokonali dziennikarze branżowi.

Laureatem statuetki w tym konkursie w kategorii „Jacht motorowy” została również firma Centrum Sportów Wodnych Bombram za Jacht Uttern D62.
W kategorii „Jacht żaglowy” nagrodę otrzymała Stocznia Antila Yachts za jacht Antila 33.

Wyróżnienia otrzymali: Bora Yachts za jacht Bora 335 oraz Pegazus Boats za jacht Pegazus 560 Top Fisher.

Złoty Medal Targów Boatshow w kategorii Jacht Żaglowy firma Northman za jacht Maxus Evo 24.

Złoty Medal w kategorii Jacht Motorowy
firma Galeon za jacht Galeon 310HTC – światowa premiera.

Złoty Medal Targów Boatshow w kategorii wyposażenie, akcesoria, usługi
– firma Contec za Cutter Gunnar TTC119.

Wyróżnienia Targów Boatshow:

Pegazus Boats za jacht Pegazus 560 Top Fisher
Stocznia Jachtowa Janmor za jacht Janmor 700

Innowacyjny Produkt Targów Boathsow 2015 – firma Altaquesta za Amperflex On-Board Mini Monitor.

„Złoty Dzwon” Polskiego Związku Żeglarskiego otrzymały: Województwo Kujawsko Pomorskie i województwo Pomorskie za rewitalizację Pętli Żuławskiej i drogi Wodnej E-70.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy za trzy dni targowe!

Miło nam słyszeć głosy zwiedzających i wystawców, którzy uważają Boatshow 2015 za udane targi.

Sukcesy w postaci sprzedanych jachtów żaglowych oraz motorowych, setki zamówionych czarterów, mobilizują nas do tego aby przyszłoroczne Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych były jeszcze lepsze.

Prezentacje, warsztaty, koncerty.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zaplanowane żeglarskie warsztaty i spotkania, m.in.: z Robertem Makłowiczem, który pasję kulinarną łączy z zamiłowaniem do żeglowania. Na targach spotkać było można Piotra Myszkę, reprezentanta Polski w klasie RSX na Olimpiadę w Rio de Janeiro.
Podróżnicy i zawodowi żeglarze przedstawili ciekawe akweny na których pływali oraz poprowadzili warsztaty m.in.: nawigacji i meteorologii – a to wszystko we wspaniałej atmosferze, wśród szant rozbrzmiewających z Tawerny Targowej. Dodatkową atrakcją były wieczorne koncerty w Tawernie, gdzie wystąpili m.in.: Cztery Refy, EKT Gdynia, Majtki Bosmana.

Uprzejmie dziękujemy wystawcom, zwiedzającym, patronom i mediom za udział w tegorocznej edycji Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow.

Mamy nadzieję, że pobyt na targach spełnił Państwa oczekiwania i przyniósł oczekiwane efekty. Życzymy Państwu wielu pomyślnych kontraktów i zapraszamy ponownie do udziału w targach BOATSHOW w przyszłym roku, które odbędą się w dniach 
11-13 listopada w Łodzi.