PRODUKTY ZGŁOSZONE DO KONKURSU O ZŁOTY MEDAL TARGÓW

Wystawca: MEDEN-INMED Sp. z o.o.
Stoisko: 7
Nazwa produktu: Andago 2.0
Producent: Hocoma AG
System Andago otwiera nowe perspektywy w funkcjonalnym treningu chodu z dynamicznym odciążeniem. Bezpieczny, mobilny i zróżnicowany trening pozwala uzyskać niezależność w życiu codziennym. Andago jest mobilnym robotem do dynamicznego odciążenia pacjenta, wspierając terapię chodu umożliwia prawidłową, wyprostowaną pozycję tułowia, wolne ręce i niezależność przestrzenną. Jest pomostem pomiędzy treningiem wolnym na bieżni, a chodem swobodnym po twardym podłożu. Cechy charakterystyczne: kompaktowe wymiary: 100 x 85 x 195 cm, system uprzęży zapobiegający upadkowi pacjenta, maksymalna waga pacjenta 135 kg, wzrost pacjenta od 135 do 200 cm.
Andago to przede wszystkim dynamiczne odciążenie ciała i mobilność robota pozwalające na trening ukierunkowany na fizjologiczny chód z wyprostowanym ciałem. Pacjent trenuje z wolnymi rękami i może skoncentrować się na chodzie, ponieważ to system kontroluje jego bezpieczeństwo w trakcie sesji terapeutycznej.Zabezpieczenie przed upadkiem oraz intuicyjny system śledzenia ruchu pacjenta zapewnia bezpieczeństwo podczas treningu pacjentowi i terapeucie przez cały czas. Pacjent trenuje niezależnie, a terapeuta może skupić się na optymalizacji terapii poprzez kreowanie zadań dla pacjenta. Terapeuta może także zwiększać intensywność treningu poprzez wybór zróżnicowanych trybów treningu tj. chód po prostej czy wchodzenie na stopień.System Andago daje możliwość eksportu i rejestracji podstawowych parametrów treningu. Dzięki możliwości skopiowania danych na pamięć USB, terapeuta ma stały nadzór na prowadzoną terapią, oraz możliwość śledzenia postępów terapii.Kompaktowe wymiary systemu umożliwiają przejazd przez standardowe drzwi o szerokości 110 cm, czyniąc system wyjątkowo wszechstronnym.


Wystawca:  MEDEN-INMED Sp. z o.o.
Stoisko: 7
Nazwa produktu: Vitalstim Plus
Producent: Chattanooga
VitalStim PLUS jest innowacyjnym, przenośnym urządzeniem dedykowanym do terapii zaburzeń połykania. Posiada 4 kanały elektroterapii, 2 kanały do biofeedbacku opartego na sEMG oraz możliwość podłączenia do oprogramowania komputerowego poprzez Bluetooth.
Elektrostymulacja sterowana sEMG (uaktywnienie elektrostymulacji po przekroczeniu określonej wartości sygnału pochodzącego z sEMG podczas ćwiczeń połykania) W porównaniu do poprzednich przenośnych wersji produktu istnieje możliwość modyfikacji parametrów elektrostymulacji.Technologia lustrzanego odbicia umożliwiająca wyświetlenie bieżących informacji z terapii na większym ekranie (tablet/komputer) poprzez bluetooth. Możliwość zapisu przebiegu sesji terapeutycznych na karcie SD oraz na komputerze z zainstalowanym dedykowanym oprogramowaniem Biblioteka anatomiczna przedstawiająca zagadnienia z zakresu problematyki dysfagii, ułatwiająca edukację pacjentów.


Wystawca: MEDEN-INMED Sp. z o.o.
Stoisko: 7
Produkt: Winback
Producent: Winback Medical Medimouv   
„Winback to urządzenie służące do przeprowadzania terapii z wykorzystaniem transferu elektrycznego pojemnościowego i rezystancyjnego (TECAR).
Bazuje na falach radiowych wysokiej częstotliwości od 0,3 do 1MHz (w zależności od wersji urządzenia).
Zabieg z jego użyciem jest łączony z technikami terapii manualnej oraz masażu. Wykonywany jest przy pomocy dwóch elektrod: czynnej (pojemnościowej lub rezystancyjnej) trzymanej przez terapeutę oraz neutralnej, której położenie zależne jest od obszaru poddawanego terapii i od docelowego efektu terapeutycznego.
W zależności od stanu pacjenta (ostry/przewlekły) wykorzystuje się dawki zarówno termiczne jak i nietermiczne. Zastosowanie technologii TECAR powoduje m. in.  zwiększenie krążenia w naczyniach włosowatych, lepsze dotlenienie tkanek oraz ogranicza przewodzenie bodźców bólowych poprzez wpływ na zakończenia nerwowe.
Spodziewane efekty terapeutyczne to redukcja dolegliwości bólowych, poprawa zakresu ruchomości oraz przyspieszenie regeneracji tkanek.
Spośród urządzeń do terapi TECAR dostępnych na rynku Winback oferuje najbogatsze wyposażenie, które znacząco ułatwia pracę terapeucie. Oprócz „”standardowych”” elektrod w zestawie znajdują się również:
Samoprzylepne elektrody neutralne umożliwiające precyzyjne ukierunkowanie bodźca fizykalnego w dowolnych pozycjach terapeutycznych (w leżeniu tyłem, przodem, bokiem, w pozycji siedzącej czy stojącej),
Fix pads- elektrody czynne, które mogą być mocowane do ciała pacjenta lub terapeuty (całkowita swoboda pracy obu rąk terapeuty),
Dwie elektrody mobilne umożliwiające płynną zmianę kierunku przepływu bodźca,
Elektrody multipolarne (wersja Back 3SE) służące do wykonywania zabiegów z zakresu kosmetologii lub terapii obszarów leżących na niewielkiej głębokości (np. terapia rozcięgna podeszwowego).


Wystawca: KOORDYNACJA Mariusz Strzecha
Stoisko: 8
Produkt: DynamicRehaStairs             
Producent: Koordynacja/Kinesis    
Innowacyjne regulowane elektronicznie schody rehabilitacyjne z wykorzystaniem zjawiska biofeedbacku i funkcją posturografu. Elektronicznie sterewanie
( pilotem) – płynna regulacja ( od 0 do 17cm) wysokości każdego ze stopni schodów dając funkcje ulatwiania lub utrudniania procesu reedukcji/edukacji chodu i równowagi. Autorski uklad podnoszenia silowników i ramian pozwalajacy na podnoszenie i opuszczanie urzadzenia w jego pełnym obciążeniu tzn. „urządzenie dźwiga” pacjenta wraz z terapeutą w trakcie całej terapii. Dwa unikalne autorskie oprogramowania wykorzystujące zjawisko biofeedbacku oraz posturografii. Innowacyjny autorski system RehaSteps – autorskie oprogramowanie wraz z systemem kamer pozwalające na wyswietlenie na monitorze przed pacjentem ( po wykryciu próby postawienia stopy na danym stopniu schodów) obrazu informujacego pacjenta ” jak wiele /nie wiele mu brakuje by osiagnąć swój cel”. Wbudowana funkcja „posturografu dwupłytowego” ( produkt nagrodzony w poprzednich latach) dający schodom możliwośc przeprowadzenia badania posturograficznego ( badanie kontraktowe przez NFZ) jak również dajace funkcje treningu równowagi poprzez sterowanie „balansem/równowagą” wlsnego ciala dowolnych gier w wirtualnej rzeczywistości. Unikalny autorski system regulowania poręczy pozwalajacy prowadzić terapię zarówno małych dzieci jak i dorosłych ( bardzo niscy i bardzo wysocy pacjenci) , zarówno osób szczupłych jak i otyłych.


Wystawca: KOORDYNACJA Mariusz Strzecha
Stoisko: 8
Produkt: MobilonyTerapeuta.pl
Producent: Koordynacja
Zestaw 7 innowacyjnych mobilnych urządzeń do fizykoterapii. Wykaz urządzeń wchodzących w skład zestawu: – Cryos Card – aparat do krio-ciepłolecznictwa miejscowego, New Pocket lasevit- aparat do laseroterapii, New Pocket Sonovit – aparat do ultradźwieków, Tekra Life – aparat do diatermii krótkofalowej, iTens Terapix – mobilny aparat do elektrostymulacji, New Pocket Emavit – aparat do magnetoterapii, Fala uderzeniowa Mobile – przenośny aparat do terapii falami uderzeniowymi typu radialnego. Projekt „Mobilny Terapeuta” powstał w wyniku coraz większego potrzeb i zastosowania szeroko pojętej mobilności, którą można przełożyć na pomoc pacjentom. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lekarzy i terapeutom dajemy możliwość prowadzenia terapii oraz różnych zabiegów bez potrzeby ograniczania się do miejsca pracy.  Osoby zainteresowane zapewne wiedzą, że częstym problemem osób, którym mógłby pomóc / służyć Mobilny Terapeuta jest trudność w poruszaniu / przemieszczaniu się. Dzięki zastosowaniu w pełni mobilnych urządzeń terapeutyczno-rehabilitacyjnych centrum terapii możemy stworzyć zarówno w swoim gabinecie jak i w domu pacjenta. Wszystko w jednej małej walizce bez potrzeby podpinania sie do kontaktu ( cały zestaw za 39 tys. zł.). Konfiguracja zestawu Mobilnego Terapeuty generuje wachlarz  mozliwości w zakresie kriolecznictwa, elektroterapii, cieplolecznictwa, laseroterapii, ultradźwięków diatermii oraz magnetoterapii. Kolejnym atutem odpowieddniej konfiguracji jest możliwośc skorzystania z dofinansowania z Urzedu Wojewódzkiego.


Wystawca: KOORDYNACJA Mariusz Strzecha
Stoisko: 8
Produkt: KINEOD 3D              
Producent: AXL Medical
Nowoczesny mobilny system badania postawy ciała w 3D. System KINEOD korzysta z technologii pozyskiwania obrazu za pomocą podczerwieni dzięki czemu:- nie ma efektu „mory projekcyjnej” obecnego w takich systemach jak system DIERS, ABW Mapper czy też „Mora4G”- badanie można prowadzić w pełni oświetlonym pomieszczeniu (nie jest to możliwe gdy  używa się „Mory” systemu Diers itp.- badanie można prowadzić w postawie „habitualnej” a wynik w 3D jest całej tylnej powierzchni całego ciała włącznie z głową i „nogami”- jest w pełni bezpieczny,- bardzo małe gabaryty,- unikalna funkcja rozpoznawania położenia urządzenia wyklucza konieczność każdorazowego żmudnego poziomowania urządzenia – daje to pełną mobilność.- Producent to firma produkująca aparaty RTG – wykonała badania korelacyjne jednoczasowe. KINEOD przynosi istotne korzyści kliniczne dla obiektywnej oceny opartej na pełnej rekonstrukcji ciała 3d Posiada on półautomatyczne pomiary każdej płaszczyzny ciała człowieka oraz narzędzia do indywidualnych, manualnych pomiarów. Możliwość dynamicznej oceny pomiarów ruchomości kręgosłupa w różnych pozycjach, takich jak zgięcia (tylne, przednie lub boczne) i rotacji.


Wystawca: HBOT POLSKA s.c.
Stoisko: 23
Produkt: Miękka przenośna komora hiperbaryczna AHA Flex    
Producent: AHA Hyperbarics Gmbh


Wystawca: ProPedis Sp. z o.o.
Stoisko: 26
Produkt: Feet Print 2.2
Producent: Capron Podologie
Dwie silikonowe poduszki próżniowe, służące do pobierania odcisku stopy i formowania indywidualnych wkładek ortopedycznych. Lekka, mobilna konstrukcja systemu: zintegrowane poduszki wraz z wmontowaną pompą.  System sterowany jest 3 -funkcyjnym pilotem, co umożliwia szybki reset poduszek poprzez wpuszczenie powietrza oraz doskonałą kontrolę próżni (vacuum) i twardość poduszki dla uzyskania optymalnego odcisku. Produkt posiada znaczniki stopy, dla ułatwienia pracy przy ustawianiu pacjenta oraz wyświetlacz trybu LED dla każdego poduszki. Najwyższej jakości japońska pompa gwarantuje szybki odcisk i twardość formy. Produkt ten zastępuje tradycyjny odlew, z którego powstaje tzw. kopyto. Szybkie wykonanie wkładki, w trakcie 1 wizyty, w czasie do 1 godziny – zdecydowanie krótszy czas potrzebny do wykonania formy i wkładki w porównaniu z tradycyjną techniką, bazującą na odlewach. Brak konieczności wykonywania „kopyt” – minimalizacja kosztów, bez konieczności przechowywania w magazynie, nie ma możliwości żeby pacjent zapomniał przynieść odlew na powtórną wizytę.


Wystawca: HAS-MED P.H.
Stoisko: 36
Produkt: HUR – system do ćwiczeń
Producent: Ab Hur Oy
Opracowany naukowo sprzęt do ćwiczeń siłowych dla osób w każdym wieku i o różnej sprawności. Trening i obsługa sterowane komputerowo, opór początkowy bliski zeru, regulacja oporu co 100g, automatyczny wzrost oporu, bezpieczny, naturalny ruch, opór sprężonego powietrza, zapisywanie wyników w komputerze, analiza wyników.


Wystawca: KRIOMEDPOL Sp. z o.o.
Stoisko: 72
Produkt: Urządzenie do krioterapii Kriopol R-30 wersja Bryza II
Producent: Kriomedpol
Precyzyjna regulacja intensywności nadmuch, bezawaryjność, łatwość obsługi, gotowość pracy po 30 sekundach od uruchomienia. 7 trybów pracy w tym kriopunktura, pełna elastyczność , minimalny koszt eksploatacji od 1 zł do 2 złotych za zabieg.


Wystawca: URBIS
Stoisko: 93
Produkt:  Wanna kąpielowa uniwersalna
Producent: Urbis P.E iB
Pozbawione barier wejście ułatwia korzystanie z wanny małym dzieciom, osobom starszym i niepełnosprawnym, wchodzi się do przygotowanej kąpieli pokonując próg w wannie o wysokości 15 cm, wychodzi się bez przeszkód po kąpieli zanim woda spłynie z wanny.

Wystawca: KRIOSYSTEM-Life Sp. zo.o.
Stoisko: 104
Produkt:  Komora kriogeniczna KR-2010
Producent: Komora kriogeniczna    
Przeznaczona do wykonywania zabiegów krioterapeutycznych lub odnowy biologicznej, przez krótkotrwałe oddziaływanie na ciało temperaturą 163-113K (-110 do 160 st. C) KR-2010 to kriokomora mobilna, która jako pierwsza na świecie posiada niezależny, zintegrowany system schładzania. Wbudowany zbiornik na ciekły azot, umożliwia niezależne działanie kriokomory.


Wystawca: KLUBBEN Polska sp. z o. o
Stoisko: 35
Produkt:  AIREX PODUSZKA RÓWNOWAŻNA BALANCE PAD MINI
Producent: Airex AG
Poduszka równoważna Balance Pad Mini jest niezbędnym i zarazem bardzo praktycznym produktem wspierającym proces rehabilitacji. Posiada właściwości poduszki Balance Pad Elite, ale jej wielkość  stanowi funkcjonalną przewagę. Zmieści się swobodnie do każdej sportowej torby, a także do torby fizjoterapeuty.Poduszka Balance Pad Mini stworzona jest z najwyższej jakości materiałów. Na jej powierzchni znajdują się antypoślizgowe wypustki, które zapewniają przyjemną stymulacje receptorów dla stopy podczas treningu równowagi boso. Aktywność z poduszką Balnce Pad Mini to praca nad mobilnością, stabilnością i równowagą. Doskonale sprawdzi się podczas ćwiczeń równoważnych w wykroku lub w staniu na jednej nodze, podczas ćwiczeń w podporze (np. plank). Poduszka Balance Pad Mini jest przystosowana zarówno do ćwiczeń statycznych, jak i dynamicznych. Trening z poduszką poprawi zdolności koordynacyjne, siłę, wytrzymałość a także dynamikę. Produkt dzięki swym małym wymiarom, znajdzie zastosowanie również w pozycjonowaniu osoby ćwiczącej lub pacjenta. „Ciepła i przyjemna w dotyku, higieniczna dzięki powłoce Sanitized ,której zamknięte struktury komórkowe nie przepuszczają wody, bardzo miękka, specjalna pianka, która składa się z milionów pęcherzyków, dodatkową symulację receptorów stopy zapewniają wypustki na powierzchni, antypoślizgowa powierzchnia przyjazna dla skóry.


Wystawca: SO SPV 90 Sp. z o.o. / Pelvifly
Stoisko: 114
Produkt:  Telerehabilitacja mięśni dna miednicy
Producent: Pelvifly Sp. z o.o.
System telemedyczny pozwalający na rehabilitację mięśni dna miednicy w warunkach domowych pod opieką specjalisty. Wykorzystuje elektroniczny tampon dopochwowy współpracujący z aplikacją mobilną przesyłającą dane do prowadzącego konsultanta. Użytkownicy otrzymują indywidualne plany treningowe. Duża skala rozwiązywanego problemu, szacuje się że co trzecia kobieta ma problemy z dysfunkcjami mięśni dna miednicy (w tym nietrzymanie moczu),jedyne na świecie rozwiązanie pozwalające na opiekę specjalisty i nadzór nad treningiem prowadzonym w intymnych warunkach domowych,pilotaż i badania prowadzone w ramach doktoratu na Uniwersytecie Jagiellońskim,współpraca z amerykańskimi inżynierami ze Stanford University,polska koncepcja telemedyczna, algorytmy ćwiczeń, system IT,urządzenie wykorzystuje pracę mięśni kobiety i daje biofeedback w czasie rzeczywistym na ekranie telefonu.


Wystawca: PPH STANLEY Sp. z o.o.
Stoisko: 48
Produkt:  ORTEZA SPIO TLSO X PANEL
Producent: Hylton Spio USA
Orteza doskonale wspomaga stabilizację, koordynację oraz propriocepcję u dziecka. W porównaniu do tradycyjnych gorsetów efekt korekcji może utrzymywać się do kilku godzin  po zdjęciu zaopatrzenia. Orteza w żaden sposób nie ogranicza ruchów dziecka a ponadto uspakaja je dzięki czemu fizjoterapeuta ma możliwość efektywniejszej pracy z pacjentem. Dzięki działaniu kompresji w TLSO poprawiamy czucie głębokie zwiększając tym samym świadomość pozycji ciała oraz wzmacniamy odpowiedź nerwowo-mięśniową. Poprzez stabilizację tułowia poprawiamy także funkcje małej motoryki. W swojej pracy terapeuci nazywają ortezę  TLSO „drugą parą rąk”.     Możliwość regulacji stopnia wsparcia dawanego dziecku i wielokrotnego modelowania tylnych paneli X, nie krępuje i nie ogranicza ruchów, wykonana z lekkiego i oddychającego materiału, wywiera stały nacisk o określonym kierunku, łatwa w założeniu w szczególności dla rodzica i co najważniejsze DZIAŁA co obserwujemy w trakcie klasyfikacji pacjentów do tych produktów.


Wystawca: Telecare S.A.
Stoisko: 119
Produkt:  Aparat medyczny Sensor Hipokratesa
Producent: Telecare S.A.
Przeznaczony dla szerokiego grona odbiorców, specjalistycznych gabinetów lekarskich, lekarzy rodzinnych, pediatrów, ortopedów, lekarzy rehabilitacji medycznej, poradni rehabilitacyjnych, pielęgniarek szkolnych, uzdrowisk sanatoryjnych, szpitali, ZUS. Sensor wykrywa: asymetrię ciała, koślawość, szpotawość kolan, nierównomierny rozwój grup mięśni, skolioza, przykurcze mięśni, niedostateczne rozciągnięcie mięśni, zespół hipermobilności stawów.


Wystawca: Telecare S.A.
Stoisko: 119
Produkt:  Aparat medyczny Sensor Hipokratesa
Producent: Telecare S.A.
Przeznaczony dla szerokiego grona odbiorców, specjalistycznych gabinetów lekarskich, lekarzy rodzinnych, pediatrów, ortopedów, lekarzy rehabilitacji medycznej, poradni rehabilitacyjnych, pielęgniarek szkolnych, uzdrowisk sanatoryjnych, szpitali, ZUS. Sensor wykrywa: asymetrię ciała, koślawość, szpotawość kolan, nierównomierny rozwój grup mięśni, skolioza, przykurcze mięśni, niedostateczne rozciągnięcie mięśni, zespół hipermobilności stawów.


Wystawca: Tytanis Sp. z o.o./Neuroforma
Stoisko: 76
Produkt:  Neuroforma
Producent: Titanis Sp. z o.o.
Neuroforma to wyspecjalizowany system komputerowy do rehabilitacji ruchowej i poznawczej, stworzony przez ekspertów z dziedziny neurorehabilitacji i neuropsychologii. Skierowany jest przede wszystkim do pacjentów ze schorzeniami i urazami neurologicznymi, znajduje zastosowanie także w rehabilitacji pourazowej i ortopedycznej dzieci i osób dorosłych. Neuroforma stanowi kompleksowe narzędzie do rehabilitacji. Stanowisko do ćwiczeń składa się z dużego wyświetlacza, systemu komputerowego, systemu optycznego w technologii 3D oraz platformy posturograficznej z barierką asekuracyjną. System działa w oparciu o technologię rozpoznawania ruchu (ang. motion capture) i wirtualnej/wspomaganej rzeczywistości (ang. virtual/augmented reality). Ruchy pacjenta wykonującego ćwiczenia rejestrowane są przez kamerę 3D, dzięki czemu widzi on siebie na ekranie i może precyzyjnie odwzorowywać prezentowane zadania ruchowe. Stanowisko wyposażone jest w oprogramowanie zawierające szeroką bazę ćwiczeń oraz narzędzia usprawniające pracę terapeutów. Należą do nich m.in. moduł planowania sesji terapeutycznej z możliwością ustalania parametrów ćwiczeń (liczba powtórzeń, zakres ruchów, poziom trudności) oraz moduł analizy sesji ćwiczeniowej z możliwością wygenerowania raportów z ćwiczeń. Baza ćwiczeń składa się z zadań łączących funkcje ruchowe (kończyny górne, tułów, kończyny dolne, równowaga) i poznawcze (funkcje wykonawcze, uwaga, percepcja, pamięć), uzupełnionych ćwiczeniami oddechowymi. Atrakcyjna wizualnie forma zadań oraz zastosowane elementy motywacyjne zwiększają zaangażowanie pacjentów w proces rehabilitacji, co przekłada się na skuteczność oddziaływań i zadowolenie z pracy z systemem. Neuroforma to nowoczesny, kompleksowy system do rehabilitacji, powstający w oparciu o najnowszą wiedzę naukową, we współpracy z praktykami oraz z czołowymi jednostkami naukowymi.         „Neuroforma posiada szeroki wachlarz możliwości rehabilitacyjnych, co sprawia, że produkt wyróżnia się ze względu na swoją wielozadaniowość, rozumianą jako połączenie elementów: rehabilitacji kończyn górnych i tułowia, rehabilitacji poznawczej, rehabilitacji w paradygmacie podwójnego zadania, terapii lustrzanej, rehabilitacji równowagi, wykorzystując przy tym nowoczesną technologię wirtualnej rzeczywistości połączoną z komputerowym rozpoznawaniem ruchu.

Nowoczesna technologia- dzięki niej pacjent otrzymuje natychmiastową informację zwrotną o poprawności wykonania ćwiczenia, jego pozycja jest na bieżąco korygowana, a prezentowane ćwiczenia zostają automatycznie dostosowane do jego możliwości. W dodatku ćwiczenia przyjmują ciekawą, angażującą formę. Paradygmat podwójnego zadania- neuroforma w innowacyjny sposób łączy trening ruchowy z usprawnianiem funkcji poznawczych w paradygmacie podwójnego zadania. Profesjonalne ćwiczenia ruchowo-poznawcze, powstające w oparciu o najnowszą wiedzę naukową wyróżniają Neuroformę na tle innych produktów, których oddziaływanie obejmuje wyłącznie obszary ruchowe lub poznawcze. Terapia lustrzana – zastosowanie systemu optycznego w technologii 3D umożliwia prowadzenie nowoczesnej terapii lustrzanej, w której tradycyjne lustro zostało zastąpione kamerą i ekranem. Dzięki zaawansowanej analizie i transformacji obrazu pacjent z połowicznym niedowładem widzi na ekranie własne odbicie lustrzane, na którym niesprawna kończyna porusza się symetrycznie i w takim samym zakresie, jak sprawna. Moduł terapii lustrzanej wyróżnia Neuroformę na tle produktów konkurencyjnych, w których nie spotyka się tego typu rozwiązań. Równowaga- .

dostępność ćwiczeń wykonywanych na platformie posturograficznej, uzupełnionych o moduł diagnostyczny stanowi kolejny element wyróżniający Neuroformę na tle innych tego typu systemów do neurorehabilitacji. Zakres oddziaływań terapeutycznych obejmuje ćwiczenie kontroli równowagi poprzez poprawę czucia głębokiego, utrwalanie właściwych wzorców ruchowych i wzmacnianie mięśni posturalnych. Moduł ćwiczeń na kontrolę równowagi jest kolejnym elementem wyróżniającym Neuroformę na tle innych tego typu produktów. Neuroforma to niewielkie stanowisko z ogromnymi możliwościami. Stanowi cenne wsparcie procesu rehabilitacji, dając terapeutom szeroki wybór oddziaływań terapeutycznych, które łączą sprawdzone metody z nowoczesną technologią.


Wystawca: Stiegelmeyer
Stoisko: 57
Produkt:  Łóżka Libra
Producent: Stiegelmeyer
Elektryczne łóżko do opieki długoterminowej posiadające duży zakres regulacji wysokości w celu łatwiejszej opieki nad pacjentem.  3 rodzaje podwozia, Łóżko Libra wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem, który dostosować można do charakteru każdego pomieszczenia. Dostępnych jest az 10 rodzajów szczytów w różnych stylach do wyboru – od nowoczesnego po klasyczny.


Wystawca: Euromobil
Stoisko: 120
Produkt:  Wózek multipozycyjny PHOENIX ELECTRIC
Producent: Rebotec
Wózek multipozycyjny PHOENIX ELECTRIC zapewnia komfortowy transport oraz wygodna kąpiel pacjenta regulowany zagłówek; wózek z jednoczesną regulacją nachylenia oparcia, siedziska i podparcia łydek; wózek z elektryczną regulacją wysokości; podłokietniki uchylne ułatwiające przesiadanie; bardzo wygodna, komfortowa tapicerka z łatwozmywalnej pianki; podnóżki uchylne oraz demontowalne; 4 koła skretne 5″ z hamulcami .


Wystawca: EGZOTech
Stoisko: 39
Produkt:  Luna EMG
Producent: EGZOTech
Luna EMG jest robotem do rehabilitacji i diagnostyki pacjentów neurologicznych wczesnoortopedycznych, kardiologicznych oraz pediatrycznych. Pozwala zwiększać silę mięśniową, zwiększać zakresy ruchy oraz poprawia koordynację    Luna EMG jest pierwszym na świecie robotem rehabilitacyjnym, który wykorzystując elektromiografię (EMG) pozwala aktywnie ćwiczyć osobom cierpiącym na schorzenia nerwowo – mięśniowe, nawet z zaawansowanym zanikiem mięśni. Ćwiczenia z Luną EMG nie są zwykłą rehabilitacją, ich innowacyjny charakter polega m.in. na tym że są one wykonywane w formie gier komputerowych, zamiast zwykłych ćwiczeń pacjent może podbijać kosmos, omijać asteroidy lub układać rzędy kulek w grze logicznej.