Intebrud2017

Strefa designu

Blisko jedna trzecia targowej eskpozycji będzie poświęcona wyposażeniu wnętrz i aranżacji ogrodów. W jej ramach powstanie strefa designu, gdzie prezentowane będą meble (stoły, fotele, krzesła, kanapy), oświetlenie oraz akcesoria do dekorowania mieszkań. Szczególnie interesująco zapowiada się stoisko firmy Komandor, która wprowadza na rynek niewielką kuchnię. Wyposażona ona będzie między innymi w stolik śniadaniowy wysuwany z szuflady oraz różne stojaki. Podczas INTERBUD’u będzie można zasięgnąć bezpłatnych porad ekspertów z zakresu wystroju wnętrz, doboru żaluzji oraz projektowania i wyposażania ogrodów. Swoją ofertę zaprezentują także producenci bram, ogrodzeń oraz elementów dekorujących ściany i fasady.

Tapety 3D

Tapety przedstawiające różne wzory i obrazy w trójwymiarze to kolejny trend, który w ostatnim czasie dominuje w wystroju wnętrz. Ich dystrybutorzy przekonują, że takie rozwiązania pasują prawie do każdego pomieszczenia, a kilka przykładów będzie można zobaczyć podczas targów Interbud.

Bezprzewodowa kosiarka

Wśród nowości targów znajdzie się między innymi bezprzewodowa kosiarka, która samodzielnie dba o teren. Jest wyposażona w czujnik deszczu i przystosowana do pracy przez 6 godzin bez przerwy pod kontem 30 stopni. Co ciekawe użytkownicy nie musza się trudzić z grabieniem, ani wyrzucaniem skoszonej trawy: robot sieka ją tak drobno, że ścięte źdźbła mogą pozostać tam, gdzie upadły, stanowiąc naturalny nawóz - to tzw. mulczowanie.

Biel wiedzie prym

Zanim wybierzemy styl wnętrza, trzeba zadać sobie pytanie, w jakim rodzaju przestrzeni dobrze się czujemy. Pamiętajmy, że dom tworzymy dla nas, a nie na potrzeby zdjęcia w gazecie. Jeśli domownicy pragną wnętrza w różnych stylach, zgłośmy się do projektanta, który sprawnie połączy gusta i potrzeby wszystkich osób. Wielu projektantów i architektów będzie obecnych podczas targów. Okazuje się, że nieustanie modna jest biel. Wróciła na ściany i jako tło sprawdza się niezawodnie. Urzeczeni skandynawską oszczędnością i minimalizmem zestawiamy biel z ciepłym drewnem. Ale przy tak spokojnym tle pozostaje sporo miejsca na szaleństwa i zabawę np. wzorami. Obecnie, absolutnym hitem są geometryczne kształty: heksy, owale, okręgi. Poukładane w rytmiczne wzory przywodzą wspomnienia op artu. Modne są wszelkiego rodzaju jodełki: w płytkach ceramicznych, tapetach czy tkaninach. W tym stylu znajdziemy materiały o kontrastowych i stonowanych barwach.

Nasi partnerzy