Koncerty szantowe – BOATSHOW 2017 

Goście targów Boatshow mogą liczyć na niezapomniane wrażenia muzyczne. Naszymi partnerami są dwa łódzkie kluby. Wspólnie z nimi przygotowaliśmy specjalną ofertę koncertową. Szanty zabrzmią w Starej Szkutni oraz w pubie Keja.

Janusz Nastarowicz & NaRazie

Piątek (17 listopada) – godz. 21.33
Stara Szkutnia (Wólczańska 40/42)

Janusz Nastarowicz to gitarzysta i wokalista, grający również na harmonijce ustnej. Wychował się na muzyce folk-blues, z której jest znany do dnia dzisiejszego. Jego wzorami byli tacy muzycy jak: Bob Dylan, Kris Kristoferson, Donovan, Don McClean, Eric Clapton i inni. Współzałożyciel takich zespołów jak: METRUM, WESTERN STANDARD oraz COLORADO BAND, który od piętnastu lat jest czołową grupą polską grającą tzw. progresywny country-rock. Współpracuje i nagrywa dla takich muzyków jak: George Hamilton V (USA), Elizabeth Cook (USA), Krystyna Prońko, Sławek Wierzcholski, Krzysztof Krawczyk, Krystyna Giżowska, Andrzej Rybiński, Marian Lichtman, EKT-Gdynia i inni. Wspólnie z muzykami EKT-Gdynia współtworzy formację Na Razie.

Jurek Porębski

Sobota (18 listopada) – godz. 20:03
Stara Szkutnia (Wólczańska 40/42)

Na morzu pracował 30 lat – pływał na statkach rybackich i naukowych na wodach Afryki Zachodniej, obu Ameryk po stronie Atlantyckiej i Pacyficznej oraz Antarktyki. To podczas rejsów nauczył się grać na gitarze i zaczął komponować swoje ballady o życiu na oceanie, opowieści o rybakach, marynarzach, ich tęsknotach i pracy. W 1983 roku po raz pierwszy wziął udział w krakowskich „Szantach”, czyli Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties” w Krakowie. Jego piosenka „Cztery piwka” zdobyła wówczas Grand Prix festiwalu. Od tego czasu jest stale obecny na przeglądach, festiwalach, koncertach muzyki żeglarskiej i okołomorskiej. Jest laureatem wiele nagród, a jego piosenka „Gdzie ta keja” zdobyła miano szanty wszech czasów. Te pieśni śpiewają wszyscy!

JIG Reel Maniacs

Piątek (17 listopada) – godz. 21:00
Keja Pub (Kopernika 46)

Jedna z najstarszych formacji muzyki irlandzkiej w Polsce, już od 24 lat gra tradycyjną muzykę celtycką (irlandzką, szkocką, walijską, bretońską) łącząc ludowe brzmienia z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata. Muzyka Jig Reel Maniacs to nurt World Music inspirowany celtycką spuścizną muzyczną, a czerpiący również z takich kierunków jak jazz, rock, reggae, funk, latin i chillout – najkrócej: Celtic fusion. JRM jest jednym z najbardziej energetycznych, niepowtarzalnych i wyjątkowych zespołów koncertowych w Polsce.

Cztery Refy

Sobota (18 listopada) – godz. 21:00
Keja Pub (Kopernika 46)

Legenda polskiej sceny szantowej, jedna z najbardziej rozpoznawalnych grup tego nurtu. Początkowy skład tworzyli członkowie Akademickiego Klubu Żeglarskiego W repertuarze liczącym ponad 200 utworów znajdują się: szanty, pieśni morskie, pieśni wielorybnicze, ballady rybackie, pieśni o bitwach morskich oraz muzyka instrumentalna oparta na folklorze irlandzkim, szkockim, angielskim i bretońskim, która kiedyś była grana na pokładach wielkich żaglowców.

Patronat i współpraca