Podczas Piwowarów odbędzie się gala wręczenia nagród w konkursie Piw Domowych. Organizatorem jest łódzki oddział PSPD.
Więcej na www.pspdlodz.org

Targi to również nagroda publiczności „smak Piwowarów” to konkurs,
w którym sędziami są konsumenci. Konkurs trwać będzie przez całe targi, a wyniki ogłoszone zostaną w sobotę o 21:00.
Zapraszamy do zapoznania się z zgłoszonymi produktami konkursowymi.

W konkursie „Smak Piwowarów” udział biorą:

Nazwa: 90 MINUT NA GODZINĘ (CONTINUOUS HOPPING IPA)

Browar: Reden

Ekstrakt: 14

Zawartość alkoholu [%]: 5,8

IBU: 60

American India Pale Ale – 90 minut ciągłego chmielenia aż 7 gatunkami chmieli z Ameryki, Australii i Nowej Zelandii. 90 minut na godzinę – fenomen czasu? Czasu mamy pod dostatkiem, musimy tylko nauczyć się odpowiednio nim posługiwać – wykorzystaj te dodatkowe 30 minut na degustację naszego nowego piwa. SKŁAD: Woda, drożdże, słód, chmiel. SŁODY: Pale Ale, Pszeniczny, Wiedeński. CHMIELE: Tomahawk [USA], Amarillo [USA], Chinook [USA], Cascade [USA], Citra [USA], Summer [AUS], Pacifica [NZ]

Nazwa: Belgijska blondynka

Browar: Maryensztadt

Ekstrakt: 15

Zawartość alkoholu [%]: 6,5

IBU: 18

Połączenie delikatnych aromatów, szlachetnych chmieli z umiarkowanie przyprawowym charakterem pochodzącym od belgijskich drożdży. Piwo posiada delikatną chmielową goryczkę i wytrawny finisz. Jest lekko rozgrzewające. To swoisty kompromis między klasycznymi belgijskimi stylami, a europejskim pilsem.

Nazwa: Bierhalle marcowe

Browar: Bierhalle

Ekstrakt: 13,7

Zawartość alkoholu [%]: 5,8

IBU: 25

Piwo jasne, dolnej fermentacji zwane również,jako Oktoberfestbier.Cechuje się bursztynową barwą oraz treściwym,słodowym smakiem i aromatem uzupelnionym goryczką chmielową.

Nazwa: Dzik Polska Gruszka

Browar: Centrum Cydru

Ekstrakt: –

Zawartość alkoholu [%]: 4,5

IBU: –

Dzik Polska Gruszka jest odpowiednikiem cydru, produkowanym wyłącznie z gruszek. Nasze perry jest słodsze od cydru, jednak zdecydowanie delikatniejsze i bardziej winne.

Nazwa: Czarny Kot

Browar:Czarny Kot

Ekstrakt:15

Zawartość alkoholu [%]: 6

IBU: –

Czarny kot ciemne, bardzo delikatne w smaku słodkie piwo z nutą goryczki. Warzone z pięciu rodzajów słodu i dodatkiem polskiego chmielu. Kremowa gęsta piana i piękny czarny kolor to kwintesencja czarnego kota

Nazwa: Fabryczne Ciemne mocne

Browar: Fabryczne

Ekstrakt: 14

Zawartość alkoholu [%]: 6

IBU: 15

Piwo ciemne, pasteryzowane o mocno dojrzałym szlachetnym karmelowo-owocowym smaku. Swój wyrazisty aromat zawdzięcza kombinacji słodów. Piwo zostało wyprodukowane w pełni naturalnych składników, leżakując przez minimum pięć tygodni. Głęboki smak dedykowany jest wielbicielom ciemnego piwa. Piwo dolnej fermentacji.

Nazwa: Kuba Rozpruwacz

Browar: Bednary

Ekstrakt: 14

Zawartość alkoholu [%]: 5

IBU: 40

Kuba Rozpruwacz to piwo w stylu Red Ale, czerwone, rześkie, chmielone na zimno

Nazwa: Miłosław Witbier

Browar: Fortuna

Ekstrakt: 11,8

Zawartość alkoholu [%]: 4,8

IBU: 17

Orzeźwiające piwo pszeniczne w stylu belgijskim, o zbożowo – cytrusowym charakterze. Warzone z dodatkiem słodkich i gorzkich skórek pomarańczy (curacao) oraz kolendry. Przyjemny  zbożowy smak wyjątkowo dobrze komponuje się z delikatną nutą miodu, owoców pomarańczy oraz kolendry.

Nazwa: Oil digger

Browar: Spirifer

Ekstrakt: 19

Zawartość alkoholu [%]: 8

IBU: 67

Bardzo treściwe i mocno nachmielone piwo degustacyjne w stylu imperial india pale ale o bardzo bogatym i złożonym smaku. Alkohol, choć obecny w wysokiej zawartości, jest praktycznie niewyczuwalny. Mimo swojej mocy i treściwości, piwo jest bardzo pijalne, dostarczające wielu wrażeń sensorycznych.

Nazwa: Piernikowy foch

Browar: Olbracht

Ekstrakt: 16,5

Zawartość alkoholu [%]: 5,6

IBU: 15

Ciemne piwo dolnej fermentacji, w którym słodycz miodu wielokwiatowego z polskich pasiek przełamują aromaty przypraw korzennych z nutą cynamonu, kolendry i goździków. Gęsta, jasnobrązowa piana harmonizuje z opalizującą, czekoladową barwą trunku.

Nazwa: Piwo Łaskie Żywe – Niefiltrowane

Browar: Koreb

Ekstrakt: 12,5

Zawartość alkoholu [%]: 6

IBU: 37

Piwo warzone wg starej kilkusetletniej, z naturalnym osadem drożdżowym bogate przez to w witaminę B, minerały, mikroelementy, garbniki, polifenole i unikalnym bardzo subtelnym smaku

Nazwa: Propaganda

Browar: Antybrowar

Ekstrakt: 6,5

Zawartość alkoholu [%]: 6,8

IBU: 60

Ludu pracujący i ludu odpoczywający. Ludu kraftowy i ludu koncernowy. Pijcie piwo. Piwo łączy. Piwo tworzy więzi międzyludzkie, łamie podziały, znosi bariery, ośmiela obywateli i obywatelki do wspólnych działań. To nasza propaganda – czerwona jak cegła – chmielona po amerykańsku. Propaganda dobrych słodów, dobrych chmieli, dobrego piwa!

Nazwa: Skydiver

Browar:  Trzy korony

Ekstrakt: 15,5

Zawartość alkoholu [%]: 7

IBU: 70

Puławska Ipa. Piwo w stylu Ipa, chmielone na zimno chmielem odmiany pławski. Wyjątkowo zbalansowana goryczka ze słodowością. Aromaty kwiatowo-ziołowe, finisz ziołowy.Wszystkie Użyte chmiele (magnat, iunga, puławski)pochodzą z okolic Puław.

Nazwa: Wschowskie ciemne

Browar:  Edi

Ekstrakt: 12

Zawartość alkoholu [%]: 5,6

IBU: 30

Wschowskie ciemne niepasteryzowane , to naturalny napój zawierający żywe szczepy szlachetnych drożdży. Piwo o niepowtarzalnym czarnym  kolorze, w promieniach słonecznych zamieniającym się w ciemnorubinowy, pachnące chmielem , słodem , o delikatnym goryczko-korzennym smaku i swoistym zapachu. Nalane do kufla pokrywa się jasnokarmelową pianą.

Nazwa: Zloty Ul Ałtajski miód

Browar: Browar Staropolski

Ekstrakt: 12,6

Zawartość alkoholu [%]: 5,6

IBU: 26

Ciemne piwo dolnej fermentacji z dodatkiem miodu ałtajskiego. Do jego produkcji użyto aż 5 rodzajów słodu w tym 3 słody karmelowe nadające piwu pełnię smaku i głębię aromatu. Delikatna goryczka chmielowa przeciwstawiona jest złożonemu i szlachetnemu smakowi wyjątkowego miodu.
Kraj Ałtajski to ekologiczna, pozbawiona przemysłu, bogata w minerały i rzadkie zioła część Syberii. Miód ałtajski, znany i doceniany na całym świecie, posiada unikalne właściwości, które zawdzięcza obecności 33 pierwiastków śladowych.